16:50 (GMT -4)
En | Ru | Az | Tr

Armenia Division 2 Games

Armenia Division 2
F17/04Ararat-Armenia B

3

3:2 Se Wan Boy

1

[2-1] H2H
F16/04Shirak Gjumri B

1

2:0 Pyunik B[1-0] H2H
F15/04Rail Locomotive

5

3:3 Ararat Yerevan II

2

[1-0] H2H
F15/04Alashkert B Martuni

5

3:1 Yerevan FC

1

[1-1] H2H
F15/04Banants C

1

0:0 Gandzasar Kapan B

1

[0-0] H2H
F08/04Yerevan FC

1

2:0 Shirak Gjumri B

2

[0-0] H2H
F08/04Se Wan Boy 1:1 Alashkert B Martuni[0-0] H2H
F08/04Gandzasar Kapan B

1

0:4 Rail Locomotive[0-2] H2H
F07/04Ararat Yerevan II 3:0 Erebuni[0-0] H2H
F04/04Shirak Gjumri B 0:1 Ararat-Armenia B[0-0] H2H
F01/04Shirak Gjumri B

1

0:0 Se Wan Boy[0-0] H2H
Advertisements:
F01/04Banants C 0:5 Yerevan FC[0-2] H2H
F01/04Gandzasar Kapan B 1:1 Ararat Yerevan II[0-0] H2H
F01/04Alashkert B Martuni

1

1

1:1 Banants B

1

[0-0] H2H
F01/04Rail Locomotive 0:1 Pyunik B[0-0] H2H
F28/03Ararat Yerevan II 0:0 Ararat-Armenia B[0-0] H2H
F28/03Banants C 0:0 Se Wan Boy[0-0] H2H
F28/03Gandzasar Kapan B 0:4 Pyunik B[0-2] H2H
F27/03Rail Locomotive 2:1 Yerevan FC[2-0] H2H
F11/03Pyunik B

2

3:4 Ararat Yerevan II[2-3] H2H
F11/03Ararat-Armenia B 3:3 Alashkert B Martuni[0-3] H2H
F11/03Se Wan Boy 2:2 Rail Locomotive[1-0] H2H
F10/03Yerevan FC 3:3 Gandzasar Kapan B[1-0] H2H
F10/03Banants B 0:0 Banants C[0-0] H2H
F07/03Gandzasar Kapan B 0:8 Se Wan Boy[0-2] H2H
F07/03Pyunik B 0:3 Yerevan FC[0-2] H2H
F07/03Ararat Yerevan II 2:2 Alashkert B Martuni[1-2] H2H
F07/03Rail Locomotive 0:0 Banants B[0-0] H2H
F04/03Se Wan Boy 2:1 Pyunik B[1-1] H2H
F04/03Erebuni 0:3 Rail Locomotive[0-0] H2H
F04/03Alashkert B Martuni

1

1:3 Shirak Gjumri B

5

[0-2] H2H
Advertisements:
F04/03Banants B

1

3:1 Gandzasar Kapan B

2

[2-1] H2H
F04/03Yerevan FC 4:3 Ararat Yerevan II[0-3] H2H
F08/12/18Banants C 0:2 Alashkert B Martuni

1

[0-2] H2H
F08/12/18Yerevan FC

3

2:0 Se Wan Boy

2

[1-0] H2H
F08/12/18Ararat Yerevan II

1

2

0:2 Shirak Gjumri B

2

[0-1] H2H
F08/12/18Gandzasar Kapan B 8:0 Erebuni[5-0] H2H
F08/12/18Rail Locomotive

2

2:0 Ararat-Armenia B

3

[0-0] H2H
F08/12/18Pyunik B

2

1:3 Banants B

1

[0-2] H2H
F03/12/18Erebuni 1:3 Pyunik B

2

[1-2] H2H
F03/12/18Alashkert B Martuni

1

1:0 Rail Locomotive

1

[0-0] H2H
F03/12/18Ararat-Armenia B 3:1 Gandzasar Kapan B

1

[1-0] H2H
F03/12/18Se Wan Boy

1

4:2 Ararat Yerevan II[1-0] H2H
F03/12/18Shirak Gjumri B

2

2:0 Banants C

1

[1-0] H2H
F03/12/18Banants B

2

1:4 Yerevan FC

3

[1-3] H2H
F30/11/18Pyunik B 1:4 Ararat-Armenia B[0-2] H2H
F30/11/18Ararat Yerevan II

1

2

0:2 Banants C[0-1] H2H
F30/11/18Gandzasar Kapan B 2:2 Alashkert B Martuni[1-1] H2H
F30/11/18Rail Locomotive

3

2:0 Shirak Gjumri B[1-0] H2H
F29/11/18Yerevan FC 3:0 Erebuni[0-0] H2H
F20/11/17FC Lori

1

5:0 Erebuni

2

[2-0] H2H
Advertisements:
F20/11/17FC Artsakh

1

2:1 Gandzasar Kapan B

1

[1-0] H2H
F20/11/17Ararat Yerevan II

1

1:3 Banants B[0-1] H2H
F20/11/17Alashkert B Martuni

2

3:3 FC Avan Academy

1

[1-2] H2H
F20/11/17Shirak Gjumri B

2

2:3 Pyunik B

3

[1-1] H2H
F06/11/17Erebuni

2

3:0 Ararat Yerevan II

3

[2-0] H2H
S06/11/17Banants B 0:0 FC Artsakh H2H
F06/11/17Pyunik B 1:2 FC Lori[1-1] H2H
F06/11/17Gandzasar Kapan B

2

0:2 Alashkert B Martuni

2

[0-2] H2H
S06/11/17FC Avan Academy 0:0 Shirak Gjumri B H2H
S30/10/17FC Lori 0:0 FC Avan Academy H2H
F30/10/17Ararat Yerevan II

1

0:1 Pyunik B

1

[0-1] H2H
F30/10/17Shirak Gjumri B

1

4

1:1 Gandzasar Kapan B

1

[0-1] H2H
F30/10/17FC Artsakh

3

1:0 Alashkert B Martuni

1

[0-0] H2H
F30/10/17Banants B

3

1:2 Erebuni

4

[1-0] H2H
F23/10/17Erebuni 1:4 FC Artsakh[0-4] H2H
F23/10/17Ararat Yerevan II

3

0:1 FC Avan Academy

2

[0-0] H2H
F23/10/17Banants B 3:1 Pyunik B

2

[2-0] H2H
F23/10/17Shirak Gjumri B

1

0:2 Alashkert B Martuni

2

[0-1] H2H
F23/10/17FC Lori

2

3

0:1 Gandzasar Kapan B

3

[0-0] H2H
F16/10/17FC Artsakh

1

3:0 Shirak Gjumri B

1

[1-0] H2H
Advertisements:
F16/10/17Pyunik B

2

2:3 Erebuni

2

[1-3] H2H
F16/10/17Alashkert B Martuni

1

1:3 FC Lori[0-1] H2H
F16/10/17Gandzasar Kapan B

1

0:5 Ararat Yerevan II

1

[0-2] H2H
F16/10/17FC Avan Academy

2

0:2 Banants B

1

[0-1] H2H
F03/10/17Erebuni

2

0:3 FC Avan Academy

2

[0-1] H2H
F25/09/17FC Lori

6

2:0 Shirak Gjumri B

1

[2-0] H2H
F25/09/17Ararat Yerevan II

3

3:4 Alashkert B Martuni

2

[1-1] H2H
F25/09/17Banants B

1

0:1 Gandzasar Kapan B[0-0] H2H
F25/09/17Pyunik B

1

0:1 FC Artsakh

1

[0-1] H2H
S25/09/17Erebuni : FC Avan Academy H2H
F07:00Gandzasar Kapan B

1

6

4:1 Erebuni

3

[3-0] H2H
F07:00FC Avan Academy

1

2:0 Pyunik B

1

[1-0] H2H
F07:00FC Artsakh

1

5

0:1 FC Lori

2

4

[0-0] H2H
F07:00Alashkert B Martuni

4

0:1 Banants B

3

[0-1] H2H
F07:00Shirak Gjumri B

1

0:0 Ararat Yerevan II

1

[0-0] H2H
F11/09/17Ararat Yerevan II

2

2:2 FC Lori[1-1] H2H
F11/09/17FC Avan Academy

1

1:2 FC Artsakh[0-0] H2H
F11/09/17Erebuni

1

3:0 Alashkert B Martuni

1

[0-0] H2H
F11/09/17Banants B

2

3:0 Shirak Gjumri B[1-0] H2H
F11/09/17Pyunik B 3:2 Gandzasar Kapan B

1

[1-1] H2H
Advertisements:
F03/09/17FC Avan Academy

1

2

1:5 FC Lori

1

[1-2] H2H
F28/08/17Gandzasar Kapan B

1

2:3 FC Avan Academy

2

[1-2] H2H
F28/08/17Shirak Gjumri B 1:0 Erebuni

1

[0-0] H2H
F28/08/17FC Lori

2

1:1 Banants B

1

[0-1] H2H
F28/08/17FC Artsakh

1

1:0 Ararat Yerevan II

2

[0-0] H2H
F28/08/17Alashkert B Martuni 3:4 Pyunik B

1

[1-3] H2H
F21/08/17Pyunik B 1:0 Shirak Gjumri B

3

[0-0] H2H
S21/08/17Gandzasar Kapan B : FC Artsakh H2H
F21/08/17Banants B

2

0:0 Ararat Yerevan II

1

[0-0] H2H
F21/08/17Erebuni

1

0:5 FC Lori

2

[0-1] H2H
F21/08/17FC Avan Academy

4

1:1 Alashkert B Martuni

5

[1-0] H2H
F14/08/17Shirak Gjumri B

2

2:2 FC Avan Academy[1-0] H2H
F14/08/17FC Lori

2

2:1 Pyunik B

1

[1-0] H2H
F14/08/17FC Artsakh

2

1:0 Banants B

3

[0-0] H2H
F14/08/17Alashkert B Martuni

2

4:2 Gandzasar Kapan B

1

[2-1] H2H
F14/08/17Ararat Yerevan II

1

2:0 Erebuni[1-0] H2H
F07/08/17Erebuni

2

1:4 Banants B[0-3] H2H
F07/08/17Alashkert B Martuni

1

1:1 FC Artsakh

1

[0-0] H2H
F07/08/17Pyunik B 0:3 Ararat Yerevan II[0-1] H2H
F30/05/17Alashkert B Martuni 3:1 Shirak Gjumri B[3-0] H2H
Advertisements:
F29/05/17Ararat Yerevan II 0:0 Erebuni[0-0] H2H
F29/05/17Gandzasar Kapan B 0:4 Pyunik B[0-4] H2H
F22/05/17Erebuni 2:1 Gandzasar Kapan B[1-1] H2H
F22/05/17Pyunik B 2:4 Banants B[1-2] H2H
F22/05/17Shirak Gjumri B 0:4 Ararat Yerevan II[0-0] H2H
F16/05/17Alashkert B Martuni 0:2 Pyunik B[0-0] H2H
F15/05/17Ararat Yerevan II 2:1 Gandzasar Kapan B[1-0] H2H
F15/05/17Banants B 1:0 Erebuni[0-0] H2H
F08/05/17Pyunik B 1:0 Shirak Gjumri B[0-0] H2H
F08/05/17Erebuni 0:2 Alashkert B Martuni[0-1] H2H
F08/05/17Gandzasar Kapan B 3:3 Banants B[3-3] H2H
F03/05/17Alashkert B Martuni

2

0:2 Gandzasar Kapan B

1

[0-0] H2H
S02/05/17Shirak Gjumri B : Erebuni H2H
F02/05/17Ararat Yerevan II 1:1 Banants B[1-0] H2H
F02/05/17Erebuni 1:0 Shirak Gjumri B[1-0] H2H
F28/04/17Gandzasar Kapan B : Shirak Gjumri B[-] H2H
F28/04/17Pyunik B : Ararat Yerevan II[-] H2H
F28/04/17Banants B : Alashkert B Martuni[-] H2H
F25/04/17Ararat Yerevan II : Alashkert B Martuni[-] H2H
Advertisements: