22:33 (GMT -5)
En | Ru | Az | Tr

Italy Serie D Games

Italy Serie D
F19/09/18APDC Chions 2:0 Sankt Georgen[-] H2H
F26/11/17Pomigliano 0:0 Como[-] H2H
F26/11/17Pomigliano 0:0 Audace Cerignola[-] H2H
F17/12/17Aversa Normanna 0:0 FBC Gravina[-] H2H
F14/02Rotonda

2

1:2 ASD Turris

4

[0-0] H2H
F13/02Forli

2

1:2 Cesena

3

[0-1] H2H
F13/02Latina

2

4:3 Vis Artena

2

[2-0] H2H
F13/02Sassari Torres

2

1:0 AS Ostia Mare

2

[0-0] H2H
F13/02AZ Picerno ASD

1

2:1 SS Nola 1925

1

3

[2-1] H2H
F13/02Isernia

1

1:0 San Nicolo Notaresco

1

[0-0] H2H
F13/02Santarcangelo

4

0:1 ASD Montegiorgio

4

[0-0] H2H
Advertisements:
F13/02Citta di Anagni

2

1:0 USD Latte Dolce

1

[0-0] H2H
F13/02AC Voghera

4

0:0 San Marino Calcio

1

3

[0-0] H2H
F13/02US Inveruno

1

3

1:0 As Casale Calcio

2

[0-0] H2H
F13/02Ponte San Pietro

1

0:3 Scanzorosciate

1

[0-2] H2H
F13/02US Ladispoli

3

2:1 Aprilia

1

1

[1-0] H2H
F13/02Aglianese

3

1:0 US Pianese

1

[0-0] H2H
F13/02Vigor Carpaneto

2

2

2:3 Lentigione

2

[0-1] H2H
F13/02Sammaurese

2

1:0 Avezzano

2

3

[0-0] H2H
F13/02ASD Cannara

1

1

2:3 ASD Seravezza Calcio

1

2

[1-1] H2H
F13/02FC Francavilla

2

2:1 Castelfidardo

2

[0-0] H2H
F13/02A.S.D. Bra

3

3:3 US Folgore Caratese

3

[1-2] H2H
F13/02Avellino

2

1:0 ASD Flaminia Civita

3

[0-0] H2H
F13/02Lupa Roma

3

0:2 Trastevere Calcio

1

[0-1] H2H
F13/02Pro Sesto

2

2:1 Virtus Bergamo

2

4

[0-1] H2H
F13/02Ponsacco

1

1:1 Montevarchi

1

[1-1] H2H
F13/02Tuttocuoio

3

0:0 UC Sinalunghese

2

[0-0] H2H
F13/02San Donato Tavarnell

1

2:1 Bastia 1924

1

2

[2-1] H2H
F13/02Albalonga

3

1:1 Castiadas

1

[1-0] H2H
F13/02ASD Sporting Trestin

2

0:1 Ghivizzano

2

[0-1] H2H
F10/02Asd Pineto Calcio

4

2:1 ASD Savignanese

2

[1-0] H2H
Advertisements:
F10/02Savona

1

1:2 Bustese Milano City

2

[1-1] H2H
F10/02ASD Flaminia Civita

1

1:2 Citta di Anagni

2

[1-0] H2H
F10/02US Fiorenzuola

3

4:0 USD Classe

1

3

[3-0] H2H
F10/02APDC Chions

3

1:1 ASD Cartigliano

2

3

[0-0] H2H
F10/02Gelbison

3

1:1 Nardo

1

3

[0-0] H2H
F10/02US Adriese

4

2:0 ACD Campodarsego

3

[0-0] H2H
F10/02Giulianova

2

2:2 Forli

3

[1-2] H2H
F10/02Aprilia

3

1:1 Latina

3

[1-1] H2H
F10/02SC Caronnese 3:2 Darfo Boario

2

[2-0] H2H
F10/02US Ciserano

2

1:1 Legnago Salus[0-0] H2H
F10/02ASD Montegiorgio

2

0:0 Recanatese

3

[0-0] H2H
F10/02ASD Sasso Marconi

4

1:0 Ciliverghe Mazzano

3

[1-0] H2H
F10/02Nocerina

3

1:2 Gela[0-1] H2H
F10/02GSD Ambrosiana

1

2:2 Rezzato

2

[0-1] H2H
F10/02Taranto Sport

3

1:0 FC Savoia 1908

1

4

[0-0] H2H
F10/02Azy based nano Bo

1

4:0 Asc St Georgen

1

[3-0] H2H
F10/02Cittanovese

1

3

1:0 Igea Virtus

1

[1-0] H2H
F10/02SSCD Granata 1924

5

0:1 FBC Gravina

2

[0-0] H2H
F10/02Modena

1

4

2:0 Axys Zola[2-0] H2H
F19/11/17Potenza

1

3

3:3 FBC Gravina

5

[1-1] H2H
Advertisements:
F19/11/17Team Altamura

1

3

1:0 AZ Picerno ASD

1

4

[1-0] H2H
F19/11/17ACD Campodarsego

4

4:2 Mantova

4

[1-1] H2H
F19/11/17Pro Sesto

2

2:0 Pomigliano

1

3

[0-0] H2H
F19/11/17AS Ostia Mare

1

0:0 Nuova Monterosi

3

[0-0] H2H
F19/11/17ASD Sasso Marconi

1

4:0 Colligiana

3

[3-0] H2H
F19/11/17Cavese 1:0 Taranto Sport

2

[1-0] H2H
F19/11/17Tortoli

4

3:0 Anzio Calcio 1924

1

2

[0-0] H2H
F19/11/17Macedonian Neapolis

5

0:1 Nardo

1

[0-0] H2H
F19/11/17USD Virtus Verona

1

1:0 Montebelluna

3

[0-0] H2H
F19/11/17Scanzorosciate

3

1:0 Dro Calcio

3

[0-0] H2H
F19/11/17Lumezzane

2

3:1 Virtus Bergamo

2

[2-0] H2H
F13/11/17US Inveruno

1

0:1 Como

3

[0-0] H2H
F12/11/17Lentigione

1

2

0:0 US Pianese

2

[0-0] H2H
F12/11/17Trastevere Calcio 1:0 Budoni

3

[0-0] H2H
F12/11/17Imolese

5

5:2 Rimini

3

[3-1] H2H
F12/11/17As Casale Calcio

3

0:0 Pro Sesto

3

[0-0] H2H
F12/11/17Virtus Francavilla

1

5

1:2 Societa Sportiva Mat[0-2] H2H
F12/11/17Nerostellati Frattes

2

0:2 Audace Cerignola

2

[0-0] H2H
F12/11/17Virtus Bergamo

3

0:1 Caravaggio

2

[0-0] H2H
F12/11/17Savona

3

0:1 Esperia Viareggio

1

[0-1] H2H
Advertisements:
F12/11/17Pomigliano

1

3

0:1 Team Altamura

3

[0-0] H2H
F12/11/17US Palmese

1

4

2:4 ASD Troina

1

3

[2-1] H2H
F12/11/17Ercolanese 1924

1

2

1:1 Messina

1

3

[0-1] H2H
F12/11/17FBC Gravina

2

3

2:3 Cavese

1

4

[1-2] H2H
F12/11/17Isola Capo Rizzuto

1

2

0:1 Cittanovese

1

[0-1] H2H
F12/11/17Sarnese

1

0:1 Aversa Normanna

3

[0-1] H2H
F12/11/17Pro Patria

2

2:0 Bustese

3

[1-0] H2H
F05/11/17Aversa Normanna

2

2:2 Pomigliano

3

[1-1] H2H
F05/11/17Gelbison

4

1:1 ASD Sancataldese

2

4

[0-1] H2H
F05/11/17Cavese 3:0 Nardo

4

[1-0] H2H
F05/11/17Correggese Calcio

1

0:0 ASD Romagna

2

[0-0] H2H
F05/11/17Taranto Sport

3

3:0 SSDC Frattese

2

[0-0] H2H
F05/11/17ASD Sasso Marconi

2

0:0 Vigor Carpaneto

1

[0-0] H2H
F05/11/17Macedonian Neapolis

3

0:5 AZ Picerno ASD

1

[0-2] H2H
F05/11/17Gragnano

2

2:0 Sporting Fulgor

2

[0-0] H2H
F05/11/17Acireale

1

3

1:0 Isola Capo Rizzuto

2

[0-0] H2H
F05/11/17Rimini

1

4:1 Mezzolara

1

2

[2-1] H2H
S28/10/17Colligiana 0:0 Montevarchi H2H
F25/10/17Vibonese 5:0 Polisportiva Paceco

1

[3-0] H2H
S22/10/17FBC Gravina 0:0 Nardo H2H
Advertisements:
S22/10/17Ebolitana 0:0 Portici 1906 H2H
S22/10/17ASD Anziolavinio 0:0 Nuova Monterosi H2H
S22/10/17Pro Patria 0:0 Caravaggio H2H
F22/10/17As Casale Calcio

1

4

0:0 Olginatese

1

2

[0-0] H2H
S22/10/17Chieri 0:0 Varesina Calcio H2H
S22/10/17Aprilia 0:0 Nuorese H2H
S22/10/17ASD Sancataldese 0:0 Nocerina H2H
S22/10/17Massese 0:0 Unione Sanremo H2H
S22/10/17AC Voghera 0:0 Pomigliano H2H
S22/10/17Villabiagio 0:0 US Pianese H2H
S22/10/17Legnago Salus 0:0 Este H2H
S22/10/17Calvi Noale 0:0 Mantova H2H
F22/10/17US Palmese

4

3:3 Gela

3

[1-2] H2H
S22/10/17Mezzolara 0:0 ASD Romagna H2H
S22/10/17Lecco 0:0 Bustese H2H
F22/10/17Ercolanese 1924

1

2:1 Acireale

1

3

[2-0] H2H
S22/10/17A.S. Varese 0:0 SC Caronnese H2H
S22/10/17Vis Pesaro 0:0 Montevarchi H2H
S22/10/17FC Francavilla 0:0 Taranto Sport H2H
S22/10/17Castelfidardo 0:0 Nuovo Campobasso H2H
Advertisements:
F22/10/17Sangiovannese

1

0:1 US Fiorenzuola

2

[0-0] H2H
S22/10/17Rovigo Calcio 0:0 ACD Campodarsego H2H
F22/10/17Seregno

1

1:3 Pro Sesto

2

[1-3] H2H
S22/10/17FBC Finale 0:0 TSV Klausdorf H2H
S22/10/17Tuttocuoio 0:0 ASD Sasso Marconi H2H
S22/10/17Ciliverghe Mazzano 0:0 Trento H2H
F22/10/17Messina

2

2:2 ASD Troina

1

2

[1-1] H2H
S22/10/17Olympia Agnonese 0:0 Recanatese H2H
S22/10/17Lentigione 0:0 Sansepolcro ASD H2H
S22/10/17US Inveruno 0:0 A.S.D. Bra H2H
S22/10/17Lupa Roma 0:0 Tortoli H2H
S22/10/17Darfo Boario 0:0 Us Pergolettese H2H
F22/10/17USD Virtus Verona

2

5:1 GSD Ambrosiana

1

3

[2-0] H2H
F22/10/17Montebelluna

1

2:2 Clodiense

3

[0-0] H2H
S22/10/17Real Forte Querceta 0:0 Esperia Viareggio H2H
S22/10/17Ponsacco 0:0 ASD Seravezza Calcio H2H
S22/10/17USD Grumellese 0:0 Lumezzane H2H
S22/10/17A.C. Crema 1908 0:0 Virtus Bergamo H2H
S22/10/17Albalonga 0:0 AS Ostia Mare H2H
Advertisements: